Kā bez diētas atbrīvoties no nevēlamiem kilogramiem

Klāt pavasaris – jaunas apņemšanās un vēlme uzlabot savu izskatu. Daudzi no mums vēlas uzsākt sportot, nomest liekos kilogramus, ēst un dzīvot veselīgāk. Tomēr – kā notievēt neievērojot dažādas diētas, kas var kaitēt organismam? Šoreiz sniegsim dažus vērtīgus padomus un idejas, kā notievēt, lieki nemokot sevi ar neēšanu. Viens no svarīgākajiem „ieročiem” liekā svara nomēšanā – ir patiesa vēlme patiešām ko darīt lietas labā!

Ievēro atslodzes dienas – reizi nedēļā vai pat vairākas dienas sniedz savam ķermeni atpūtu – lieto pavisam maz produktu (piemēram, tikai lapu salātus) vai vispār atsakies no ēdiena. Ja vēlies sev izveidot atslodzes dienas, obligāti konsultējies ar ārstu vai dietologu – neuzsāc badošanos „uz dullo”. Ārsts Tev palīdzēs sastādīt īpašu uztura plānu, ar kuru vieglāk nometīsi gan lieko svaru, gan neļausi pieaugt kilogramiem.

Dažādo savu ēdienkarti – tādā veidā Tu stabilizēsi savu svaru. Izmēģini jaunas, veselīgas dārzeņu un augļu receptes, protams, samērīgās devās, neaizmirsti arī par liesu gaļu vai zivīm. Savā ēdienkartē centies iekļaut visas pārtikas grupas – gan graudaugus, gan dārzeņus, gan augļus un citas. Atsakies arī no saldumiem, gāzētajiem dzērieniem un citām ķīmijām – ēd veselīgāk un Tev nebūs nepieciešamas nekādas diētas vai uztura plāni!

Ja vēlies sevi palutināt ar ko garšīgu – izvēlies melno, rūgto šokolādi, greipfrūtus un citus rūgtus produktus, jo tie mazinās Tavu apetīti. Atceries, ka saldi vai sāļi ēdieni apetīti tikai palielinās un Tev būs risks atkal pieņemties svarā. Centies samazināt arī ēšanu starp ēdienreizēm – tas nav labs paradums, un arī tādā veidā ir risks, ka pieaugs Tavs liekais svars. Ikdienā centies uzņemt papildus vitamīnu, minerālvielu un aminoskābju devas – dzerot dažādus vitamīnus, jogurtus. Tie palīdzēs stabilizēt Tavu organismu un ķermeņa svaru.

Izveido savu treniņu programmu – smelies vingrojumu idejas internetā vai apmeklē sporta klubu. Labs veids kā uzlabot savu svaru – daudz staigāt, braukt ar riteni, skriet un darīt citas veselīgas un sportiskas aktivitātes! Galvenais – esi pozitīvs un liekais svars pazudīs vieglāk un ātrāk! Arī pozitīva dzīves uztvere daudz palīdz liekā svara nomešanas laikā. Ļoti svarīga nozīme ir arī pozitīvai domāšanai – baudi dzīvi, pievērsies saviem hobijiem un nedomā par savām liekā svara problēmām. Mazāk domā – vairāk sporto, ēd daudzveidīgāk un dzīvo skaistāk! Iepriecini sevi ar maziem pārsteigumiem un strādā ar sevi! Iesakām arī regulāri apmeklēt ārstu, jo tikai ārsts noteikts diagnozi un spēs Tev profesionāli palīdzēt – tāpēc esi zinoša par savu veselības stāvokli un rūpīgi pilnveido sevi!

Liekais svars nav nolemtība – strādā ar sevi, pozitīvi domā un uzveic liekā svara problēmas vieglāk! Galvenais, ir sevi nemocīt ar badošanos vai trakām diētām un pieiet problēmām „vieglāk” – maini savus ikdienas ieradumus un Tev būs vieglāk nomest liekā svara problēmas! Galvenais – neapstājies pie iesāktā, bet gan mērķtiecīgi, katru dienu strādā ar sevi un savu ķermeni. Esi drošs – tā sasniegsi pēc iespējas labāku rezultātu, tapēc nepadodies pie pirmajiem šķēršļiem! Vēlam veiksmi un izdošanos!