Kādēļ jāveic auto salona ķīmiskā tīrīšana?

Katrai automašīnai ir nepieciešama gan vizuālā, gan tehniskā apkope. Lai uzlabotu Jūsu pašsajūtu, sniegtu patīkamas emocijas no braukšanas ar auto, ir ieteicams veikt kvalitatīvu salona ķīmisko tīrīšanu.

1) Ir jārūpējas par savu veselību! Tā kā autovadītāji pavada dienā savos automobiļos ļoti daudz laika, ir ieteicams veikt salona ķīmisko tīrīšanu vismaz reizi pusgadā. Ja regulāri tiks veikta salona ķīmiskā tīrīšana, automašīnas salons būs vienmēr patīkami tīrs un labi smaržos. Braucot netīrā salonā tiek ieelpoti visas smaržas un mikroorganismu, kas tur atrodas. Ja automašīnā ir pelējums, kas radies no izlieta dzēriena, vai atstāta ēdiena paliekām un ja tas netiek ātri iznīcināts, tad pelējums nonāk dziļāk auto salona detaļu porās – piemēram, sēdekļos, grīdā, paklājos, griestos, utt. Katram auto īpašniekam ir jāapzinās risks saslimt un saindēties atrodoties šādā netīrā vidē. Šis jautājums ir ļoti īpaši jāizvērtē cilvēkiem ar alerģiju.

2) Tīrs automašīnas salons – tīras drēbes! Biežāk sastopamie defekti automašīnas salonos ir dažādi pleķi: izlieta kafija, limonādes, eļļas, degviela, dzīvnieku spalvas, ēdiena paliekas. Jo ilgāk neiztīra šos pleķus un defektu, jo dziļāk auduma slāņos tie nosēžas un jo nepatīkamāka smarža paliek. Ja auto salons ir netīrs, tad ir ļoti liels risks sabojāt savas drēbes ar ko sēžaties auto mašīnā, kā arī Jūsu draugu, kolēģu un paziņu drēbes. Tā var būt ļoti nepatīkama pieredze. Jūs taču uzkopiet savu dzīvokli regulāri un neguļiet guļamistabā, kurā putekļi nav slaucīti pusgadu?

3) Patīkama smarža un pozitīvs noskaņojums! Tad, kad auto salons ir iztīrīts no pleķiem, smiltīm, putekļiem un netīrumiem, tas iegūt patieso auduma, ādas un plastmasas paneļu krāsu, bet auto salona smarža ir svaiga un tīra. Iekāpjot savas iztīrītās automašīnas salonā, uzreiz ir patīkams noskaņojums, jo salons ir tīrs un sakopts. Tieši tāda sajūta ir, kad tiek nopirkta jauna automašīna no salona.

4) Vizuālais baudījums! Ja automašīnai ir ādas krēsli, tad tīru ādas krēslu krāsa ir matēta. Ja auto auto ādas krēsli ir netīri – tie ir spīdīgi un glancēti. Kad ir iztīrīts automašīnās salonā pilnīgi viss – sākot no bagāžas nodalījuma, krēsliem, grīdām, griestiem un paklājiņiem, līdz katrai mazākajai kabatiņai, slēdzim, pogai un nodalījumam, Jūs saņemiet ļoti patīkamu vizuālo baudījumu. Šis vizuālais baudījums rodas dēļ detalizētas salona ķīmiskās tīrīšanas. Tajā brīdī, kad katra salona detaļa ir izcelta, ar skaidrām kontūrām un tieši tādā formā un krāsā, kā to paredzējuši auto salona dizaineri, Jūs iegūstiet prieku un baudījumu par savu auto unikālo stāvokli.

5) Augstāka auto vērtība! Ja auto salons ir vienmēr tīrs, vai tikko pēc salona detalizētas ķīmiskās tīrīšanas un Jūs vēlēsieties automašīnu tādā stāvoklī rādīt potenciālajiem pircējiem, Jums ir daudz lielākas iespējas ātrāk pārdot savu automašīnu. Piemēram, cilvēks būs ticis pie iespējas aizņemties kādā no kredītkompānijām, kurā ir patēriņa ktedīti bez ķīlas, un vēlēsies iegādātie auto pēc iespēja ātrāk. Cilvēki izvēloties sev jaunu automašīnu bieži vien īpašu nozīmi pievērš ne tikai automašīnas tehniskajam stāvoklim, bet arī vizuālajam un to, cik tīrs ir salons un vai virsbūve ir bez skrāpējumiem. Ja Jūsu auto salons ir tīrs, smaržīgs, tas uzreiz iepatiksies potenciālajam auto pircējam, jo viņš apzinās, ka automašīna, kam ir veikta salona ķīmiskā tīrīšana neprasīs papildus ieguldījumus, lai savestu automašīnas interjeru kārtībā.

Kāds aprīkojums ir nepieciešams, lai veikt kvalitatīvu salona ķīmisko tīrīšanu?

Der atcerēties, ka nav iespējams veikt kvalitatīvu salona ķīmisko tīrīšanu tikai ar vienu instrumentu. Ir nepieciešams vesels klāsts ar profesionālu aprīkojumu. Kā piemēram: lielas jaudas putekļusūcējs, kurš spēj sūkt gan smiltis gan putekļus, gan ūdeni vai citus šķidrumus. Kā nākamais svarīgais instruments ir augstas ražības gaisa kompresors, ar kuru palīdzību tiek darbināts tāds instruments kā Tornador, kurš attīra dažādas virsmas ar ķīmijas un gaisa palīdzību. Lai veiktu salona ķīmisko tīrīšanu ir nepieciešamas arī dažāda izmēra un lieluma birstītes, otiņas, speciāla ķīmija, kas ir domāta plastmasas paneļu, vinila, auduma tīrīšanai, kā arī speciāls ādas tīrīšanas līdzeklis un losjons ādas kopšanai. Kā vēl viens svarīgs aspekts ir darbs ar augstas klases mikro šķiedras dvieļiem. Šādiem dvieļiem ir jābūt daudz un ļoti mīkstiem. Stiklu tīrīšana notiek ar tam paredzētiem speciāliem dvieļiem un logu tīrāmo līdzekli, kas neatstāj pēdas. Kad salona tīrīšana ir paveikt, tas ir jāžāvē vai jālieto mitruma savācējs. Svarīgi ir atcerēties par spožu apgaismojumu. Lai redzētu, kura salona daļa vēl ir netīra un kura jau ir iztīrīta, ir nepieciešams labs apgaismojums, kas spīd no dažādām pusēm, kā arī pārnēsājama LED lampa, kuru var ērti lietot auto salonā, kamēr notiek tīrīšanas darbi. Lai likvidētu baktērijas un dezinficētu auto salonu ir jālieto arī gaisa jonizators. Lietojot šādu ierīci salona ķīmiskās tīrīšanas laikā, tiek panākts vēl lielāks efekts un auto salons smaržo vēl patīkamām. Gaisa jonizators palīdz atbrīvoties arī no dažādām, nevēlamām smaržām. Vairāk par šo produktu var palasīt naudas aizdevumu un padomu blogā – https://naudaskoks.lv/

Lai kvalitatīvi veiktu salona ķīmisko tīrīšanu ir nepieciešams profesionāls aprīkojums, zināšanas un prasmes, kā arī atbilstoša vieta ar labu apgaismojumu. Ja Jūsu automašīnas salons būs tīrs, tad Jūsu automašīnai būs augstāka tirgus vērtība, Jums būs lielāks prieks par paša automašīnu, Jūsu braukšana sagādās lielāku gandarījumu un prieku. Kopā ar salona ķīmisko tīrīšanu ir ieteicams arī nomainīt salona gaisa filtru. Raksts tapis sadarbībā ar: https://caroscar.lv/