Kādu skūteri izvēlēties?

Kā viens no mūsdienās populārākajiem pārvietošanās līdzekļiem arvien biežāk kļūst skūteris. Ar to ir ļoti viegli iemācīties braukt, tāpēc tas ir piemērots pat maziem bērniem. Protams, ļoti svarīgi ir nekļūdīties un izvēlēties pašu piemērotāko skūteri. Šajā rakstā uzzināsi, kuri ir tie kritēriji, kuriem būtu nepieciešams pievērst uzmanību, lai iegādātos labu skūteri.

Priekšrocības, ko sniedz skūteris

Priekšrocības, ko sniedz skūteris, ir acīmredzamas – braucot cilvēks kontrolē skūteri, izmantojot savu ķermeni, tas savukārt sadedzina kalorijas. Ir aprēķināts, ka, braucot ar skūteri, stundā sadedzina 200-400 kalorijas. Sadedzināto kaloriju skaits ir tāds pats kā pastaigas laikā vai pat vairāk, ja izmantojiet mehānisku, nevis elektrisku skūteri.

Vēl viena acīmredzama priekšrocība ir ilgstoša atrašanās svaigā gaisā – tā pati par sevi ir pozitīva lieta, jo cilvēka ķermenis norūdās, uzlabojas sirdsdarbība. Atrasties svaigā gaisā īpaši vajag cilvēkiem, kas cieš no nemiera, saraustīta miega un nervozitātes. Pavadot tikai vienu stundu pirms gulētiešanas svaigā gaisā, noteikti uzlabosiet vispārējo pašsajūtu.

Ar skūteri varēsiet nobraukt daudz vairāk nekā tikai pāris kilometru. Tas nozīmē, ka īsiem attālumiem vairs neizmantosiet automašīnu. Tādā veidā mēs visi varam rūpēties par tīru vidi un ekoloģiju. Parastais skūteris ir “zaļāks” par elektrisko, jo elektrība mūsu valstī vēl nav “zaļā”. Jāiet uz veikalu, skolu vai darbu, kas nav sevišķi tālu? Atliek tikai paņemt uzticamo draugu – skūteri un aiziet – nav vērts gaidīt autobusu, vai pāris kilometru dēļ darbināt mašīnu.

Skūteris ir lielisks iemesls kādēļ visa ģimene var doties pastaigās ārā. Tas ne vienmēr ir tikai izklaides veids. Laiks, ko pavadām kopā ar ģimeni, vienmēr sniedz pozitīvisma devu un vēl īpaši, ja pavadi to pie dabas.

Skūtera konstrukcija ir ļoti vienkārša – tas sastāv no karkasa uz kura ir izvietota pamatne. Protams, svarīga ir arī stūre, kas parasti tiek izgatavota no plastmasas vai metāla, kā arī alumīnija. Ļoti svarīgas ir arī bremzes. Parasti skūteriem ir kājas bremzes, jo šāds bremžu tips ir pats drošākais. Un, protams, neviens transportlīdzeklis nav iedomājams bez riteņiem. Vislabākie riteņi ir tādi, kuri ir gumijoti, kā arī platāki, jo šādi riteņi ir daudz stabilāki.

Skūteru daudzveidība

Patiešām, šo transportlīdzekļu daudzveidība nav nemaz tik liela, cik tā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena. Jā, bez šaubām tie ir dažādās krāsās, tāpēc izskatās ļoti atšķirīgi. Patiesībā ir tikai daži skūteru veidi:

1. Mehāniskie skūteri. Vienkārši uzkāpiet, atraujiet kājas no zemes un brauciet.

2. Mehāniskie skūteri ar dubultiem riteņiem priekšā. Šādus skūterus izmanto jaunieši un pieaugušie, kas vēlas justies drošāk un stabilāk.

3. Elektriskie skūteri. Šādiem skūteriem ir uzlādējams akumulators, kas var nobraukt 10-20 vai pat vairāk kilometru bez atkārtotas uzlādes.

Skūteri atšķiras no balansa velosipēdiem ar vienu īpašu detaļu – velosipēdiem ir lieli riteņi, bet skūteru riteņa diametrs ir tikai 20 cm.

Elektrisko vai mehānisko?

Kad ir vērts izvēlēties elektrisko un kad mehānisko skūteri? Ir vairāki aspekti, kas palīdzēs jums izlemt, kas jums tiešām ir piemērots.

Ja pērkat skūteri bērnam vecumā no 2 gadiem – izvēlieties mehānisko ar 3 riteņiem. Pirmkārt, vizinoties uz 3 riteņiem, bērns pārliecinātāk jutīsies, jo spēs noturēt līdzsvaru. Otrkārt, smagāki skūteri būs labāki, jo tāds braucamais būs stabilāks un izturīgāks. Skūteriem parasti ir gumijas riepas, vai arī tās izgatavotas no materiāla, kam ir maksimāli laba saķere ar ceļu. Bez tam, riteņi ar labu saķeri parasti ir lieli diametra un platuma ziņā. Tāds transportlīdzeklis derēs tieši mazākiem bērniem.Vienīgais trūkums, ka lielākā daļa modeļu nav saliekami, tātad – tie aizņem diezgan daudz vietas mašīnā vai dzīvoklī.

Ja pērkat skūteri 3-10 gadus vecam bērnam, izvēlieties mehānisko ar diviem riteņiem. Bērniem tiek ražoti mazāki un kompaktāki modeļi, kas ir arī lētāki. Turklāt riteņi arī būs diezgan mazi – tikai 12 cm diametrā. Kā arī, skūteri ar diviem riteņiem bieži vien ir aprīkoti arī ar bremzēm. Divriteņu skūteri ir vieglāk manevrējami, tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš tieši bremžu esamībai. Bremzes parasti ir rokasbremzes izskatā – tieši tādas pašas kā divriteņiem.Vairums divu riteņu skūteru ir saliekami, un tos ir ērtāk glabāt mājās, nekā trīs riteņu skūterus.

Ja pērkat skūteri pusaudžiem vai pieaugušajiem, kuriem patīk pārlēkt pāri šķēršļiem un pat taisīt trikus, iespējams, būs nepieciešams nopietns mehāniskais skūteris.

Freestyle jeb triku skūteri laika gaitā ir veidoti ar domu izturēt slodzes un triecienus skeitparkā, spējot turpināt braucienus un trikus tālāk. Dāžādas komplektējošās detaļas un to atšķirības nodalīs vienkāršākus skūterus, kas būs piemērotāki jaunākiem braucējiem, kas tikai sāk apgūt trikus, no skūteriem, kas būs piemēroti un ražoti pieredzējušiem un profesionāliem triku meistariem, līdz pat individuāli veidotiem skūteriem priekš pasaules vadošajiem triku skūteru sportistiem. Skūtera rāmis ir šīs tehnikas mugurkauls. Ir svarīgi, ka deki ir pietiekami stipri, lai izturētu pēc iespējas lielāku lietošanas resursu. Triku skūteru rāmji būs vai nu viengabala vai divgabalu detaļa.

Triku skūteru stūre nav salokāma. Līdzīgi kā rāmja gadījumā, mērķis ir lielāka resursa nodrošināšana, kas liek pēc iespējas izslēgt vājos punktus.

Ja ar skūteri plānojiet ātri pārvietoties no punkta A līdz punktam B, izvēlieties elektrisko. Augstas kvalitātes elektriskais braucamrīks var bez atkārtotas uzlādes nobraukt no 10 līdz 20 kilometriem, daži modeļi pat vēl tālāk. Atcerieties, ka skūteris var braukt ar ātrumu līdz 30 km / h, ne ātrāk. Ir modeļi, kas brauks ātrāk, bet tiem ir jāuzstāda ātruma ierobežotājs. Galu galā, neviens nevēlas maksāt naudas sodu par ātruma pārsniegšanu, lai cik ironiski tas izklausās.

Ja skūteri plānojāt ienest birojā vai paņemt to līdz ceļojumā, meklējiet salokāmus modeļus, jo ne visi skūteru modeļi ir salokāmi. Pievērsiet uzmanību arī skūtera svaram. Smagāks skūteris var radīt dažas problēmas.

Dažas funkcijas, kas ir elektriskajos skūteros

Izvēloties elektrisko skūteri, ņemiet vērā, ka tā akumulators nav sevišķi liels, lai ar to varētu aizbraukt tālāk par 20 km. Pēc tam būs jāpārslēdzas uz manuālo režīmu – stumjot to ar kāju. Elektriskajiem un mehāniskajiem skūteriem ir lieli riteņi (diametrs 20 cm), tāpēc var braukt bez motora.

Pievērsiet uzmanību skūtera bremzēm. Ir divu veidu bremzes: disku un kāju. Kāju bremzes nozīmē, ka jūs uzkāpjat uz ierīces, kas liek aizmugurējam ritenim apstāties. Disku bremzes parasti atrodamas elektriskajos skūteros, un tās ir uzstādītas uz aizmugurējā riteņa. Tos aktivizē ar sviru vai pogu, kas atrodas uz roktura.

Skūteriem ir svara ierobežojums. Ja neesat “pūciņa”, noskaidrojiet, kāds ir maksimālais svara ierobežojums katram modelim. Neviens nevēlas piedzīvot negadījumu, braucot 25 kilometru stundā.

Akumulatora uzlādes laiks arī ir ļoti svarīgs faktors, jo īpaši, ja ar skūteri dodaties uz darbu vai tikšanos. Laiku, ko pavadāt darbā arī var izmantot uzlādei, lai gan, ja nebraucat tālu, parasti ar vienu uzlādi dienas braucieniem pietiek.

Skūteriem ir LED apgaismojums, kā to prasa ceļu satiksmes noteikumi, bet parasti tikai priekšpusē. Braucot ar skūteri, jāvalkā ķivere, un tumšā dienas laikā ir jāpievieno sarkana aizmugurējā gaisma. Lai gan, braucot pa ietvi, tas nav obligāti nepieciešams.

Skūtera stūres rata augstums ir regulējams. Ja esat garš, uzziniet, vai jūsu izvēlētam modelim tas ir pietiekami augsts.

Dažiem skūteru modeļiem ir sēdvietas.