Kas ir veiksme un kādi faktori to nosaka?

Veiksmei latviešu valodā pat ir sava definīcija: „ļoti labvēlīgu apstākļu sakritība, kopums; laime”, arī „panākums, sasniegums”. Veiksme biznesā un sadzīvē ir mūsu mijiedarbības ar apkārtējo pasauli rezultāts. Ko tad darīt, lai iegūtu dzīvesprieku, tiktu vaļā no dažādām problēmām un sagaidītu veiksmi, par to šajā rakstā.

Kādas domas domāsi, tāds būsi

Veiksme vai neveiksme patiesībā ir tikai tavā prātā. Tāpat kā labais piesaista labo, sliktais piesaista slikto. Kādas domas domāsi, tāds būsi. Jo sliktāk jutīsies, jo sliktāk izskatīsies. Ja tu spēj domāt pozitīvi un vairāk par to, kas tev ir, nevis par to, kā nav, tad tas jau nozīmē, ka būsi priecīgāks un laimīgāks nekā tie, kas krīt panikā pēc katra slikta sapņa, nejauši sasitas glāzes un lietainas dienas. Pamostoties no rīta un novērtēt visu, kas tev ir, ir ļoti labs iesākums dienai. Un tas, ka ar tevi dažreiz atgadās kas slikts, vēl nenozīmē, ka esi neveiksmīgs. Ikvienam reizēm mēdz likties – nu nekas man neizdodas! Bet tad ir mazliet jāapstājas, jāpadomā par to, ko esi darījis nepareizi, jāmēģina tas vērst par labu (ja to var izdarīt) un jāiet tālāk. Tiesa gan, lai domātu pozitīvi, ir jāpiepūlas, jo priecāties un apjaust to, kas tev pieder, ir grūtāk nekā žēloties par to, kā tik visa tev nav. Bet pati lielākā veiksme droši vien ir sajūta, ka tevi kāds mīl un tu spēj kādu mīlēt. Kaut ko dzīvē mainīt – tas ir darbs, bet kardināli mainīt – vēl lielāks darbs. Tev pašam vien jāizvēlas, vai turpināt gausties un neko nedarīt, vai arī beidzot ieraudzīt, ka dzīve nav tikai vienas krāsas – baltas vai melnas. Pamodini savu veiksmi pats! Nežēlojies un negaidi, ka citi tevi žēlos, tāpat ar to neko neatrisināsi, tāpēc labāk novērtē to, kas tev šajā brīdī ir!

Kļūdas ir nepieciešamas

Izvairīšanās no kļūdām ir dabiska. Kad mēs pieaugam, mums nemitīgi nākas saskarties ar kļūmēm. Mēs mācāmies, lai nepieļautu kļūdas kontroldarbos, mūs soda, ja izdarām ko nepareizu un izsmej, ja izskatāmies kā citādāk. Taču tas, ko mums neiemāca, ir fakts, ka mēs nevaram uzvarēt, ja nezaudējam. Kļūdas ir nepieciešamas, lai sasniegtu mērķus un piedzīvotu veiksmi!

Katru reizi, kad kaut kas noiet greizi, domā par to kā par mācībstundu. Saprotot, ka konkrētais notikums tev vēlas ko pateikt, būs daudz vieglāk pārdzīvot rūgtumu. Nekļūdās tikai tas, kas neko nedara, un kļūdas ir mūsu labākais skolotājs. Dzīvei ir paradums dāvāt mums dažādus izaicinājumus un grūtības, lai mēs atcerētos, ka esam vienkārši cilvēki. Reizēm ir nepieciešama „dunka ribās”, lai kļūtu pieticīgāks un saprastu, ka kļūdas vienkārši ir iespēja paskatīties uz sevi no cita skatupunkta.

Galvenie vārdi, kas piesaista veiksmi

Veiksme mīl, kad to sauc vārdā. Tomēr lieto šo vārdu mēreni un tikai pozitīvā noskaņojumā. Nekādu “Eh, ja vien man uzsmaidītu veiksme…”. Tā vietā būtu labāk teikt “Es ticu, ka veiksme šodien būs kopā ar mani.”

Spēja mīlēt sevi un apkārtējo pasauli ir veiksmes ķīla. Atgādini sev mīļajiem cilvēkiem, kas viņus mīli un nebaidies izrādīt, ka mīli apkārtējo pasauli. Saki: “Es mīlu pasauli par tās skaistumu un iespējām, kas ir manā priekšā.” Tici, pasaule jums atdarīs.

Fortūna pagriež muguru pret tiem, kas ir spējīgi tikai saņemt, bet pretī nav gatavi dot neko. Tāpēc par savu veiksmi proti pateikties – atskaņojot vārdus “esmu pateicīgs”, tu tādā veidā izrādi pateicību saviem tuviniekiem, apstākļiem, visiem tiem, kas tev ir bijuši blakus un palīdzējuši, un nākošo reizi veiksme pret tevi būs dubultā labvēlīga.

Reizēm apstākļiem ir jāsakrīt tā, lai viss izdotos. Reizēm tas ir neizskaidrojami, taču notiek. Tā ir laimīga sakritība – neaizmirsti to pieminēt, kad vēlies panākt veiksmīgu iznākumu.

Tam, lai apstākļi sakristu veiksmīgi, ir jāuzticas dzīvei un liktenim. Tavā priekšā ir svarīgs uzdevums – biežāk to izpaust skaļi: “Es uzticos dzīvei. Es zinu, ka dzīves apstākļi ir man labvēlīgi.”

Veiksmes ķīla ir psiholoģiskā un fiziskā veselība. Negatīvi vārdi un nemitīga žēlošanās piesaista problēmas un pasliktina organisma stāvokli. Bet vārds “veselība” iedarbojas tieši pretēji – ja teiksi, ka jūties un esi vesels, tieši tāds arī būsi.

Savukārt cerība liek cilvēkiem mobilizēties un kustēties tālāk pat smagās situācijās. Saki: “Es ceru uz visu to labāko”, un veiksme tevi noteikti sadzirdēs.

Nobeigumā daži principi, kuriem sekojot, dzīvē veiksies

  • Nebaidies iepazīties – nebaidies uzsākt sarunu ar nepazīstamiem cilvēkiem. Mūsdienu sabiedrībā ir svarīgi nodibināt jaunas pazīšanās un būt aktīvam. Lai sarunas tev nesagādātu problēmas, patstāvīgi paplašini savu paziņu loku.

  • Apgrozies veiksmīgu cilvēku sabiedrībā. Gabaliņš no viņu veiksmes noteikti pāries pie tevis.

  • Pamēģini kaut ko jaunu: nebaidies, bet pamēģini, kādu ekstrēmu sporta veidu, kādu eksotiskāku ēdienu, nebaidies eksperimentēt ar sevi, savu ārējo izskatu.

  • Uzticies savai intuīcijai, iekšējā balss tevi nekad nepievils. Vajag vien pareizi iztulkot sava sestā prāta teikto

  • Neskumsti par niekiem, netrako par sīkumiem, atceries bailīgie un viegli aizkaitināmie cilvēki nekad pie sevis nenoturēs laimi.

  • Pat pašā nepatīkamākajā situācijā centies ieraudzīt, ko pozitīvu.

  • Skaties uz dzīvi pozitīvi. Piepildi to ar pozitīvām emocijām.

  • Tici, ka laime pie tevis atnāks. Nešaubies par labāku rītdienu.

  • Mīli un cieni sevi!