Pieprasītākā kredītlīnija – kredītlimits līdz 3000 €

Kredītlīnija internetā

Lai arī kredītlīnijas aizdevums pie mums ir salīdzinoši nesen, kredītlīnija ir strauji iekarojusi tirgu un daudzi cilvēki izvēlās tieši šo pakalpojumu, nevis klasiskos ātros kredītus. Šis pakalpojums ir divu pušu saistības, kur viena no pusēm garantē tūlītēju naudas pieejamību otras puses noteiktā apjoma ietvaros. Kredītlīnijas priekšrocība ir tāda, ka nauda var tikt izņemta pa daļām, maksājot komisijas maksu tikai par to daļu, kura tika izmantota. Jāsaka, ka nebanku kreditoru gadījumā šis pakalpojums ir daudz vienkāršāks, bet bankās tas iedalās pat veidos. Kā pirmais ir tāds, kas paredz kredītlimita noteikšanu, taču neparedz šo naudu izņemt pa daļām, pieļaujot tikai vienreizēju izņemšanu. Tomēr doma paliek tā pati, nauda stāv virtuālā makā, kuru var iztukšot. Kā piemēru var minēt kaut vai situāciju, kad rūpnīcai ir nepieciešami izejmateriāli un to iegāde tiek plānota ar kredīta palīdzību. Banka atver kredītlīniju un rūpnīca var jebkurā brīdī izņemt sev nepieciešamo naudu, lai norēķinātos par izejmateriāliem. Un svarīgākais ir tas, ka komisijas maksas par šo aizdevumu tiek iekasēta tikai pēc tam, kad tas tiek izmantots, nevis vienkārši par to, ka ir piešķirts kredītlimits. Tāds modelis ir ļoti izdevīgs, tomēr te pastāv risks iekrist kārdinājumā izmantot visu kredītlīnijas piešķirto limitu.

Kā otro kredītlīnijas veidu, kurš ir ievērības cienīgs, var minēt atjaunojamo kredītlīniju, kura ļauj cilvēkam saņemt naudu atbilstoši vajadzībām un sev piemērotam laikam. Šis ir ļoti elastīgs risinājums, kas ļauj klientam aizņemties atkārtoti, dzēst visu pamata summu un operēt ar savu naudu pēc saviem ieskatiem, protams, tad viss ir kredītlimita ietvaros. Piemēram, ja paņemsiet 3000 €, varēsiet saņemt kaut vai 30 reizes pa 100 €. Kā vēl vienu no piemēriem var minēt kādas kafejnīcas darbību, kur tā sistemātiski iepērk produkciju no dažādiem piegādātājiem, maksājot tiem uzreiz, nevis gaidot, kad tas viss realizēsies. Tādā veidā piegādātāji ir apmierināti uzreiz, bet kontā ieskaitītā nauda no realizācijas pamazām sedz parāda summu bankai. Situācijas, protams, ir dažādas, bet princips paliek viens – kredītlīnija dod brīvu iespēju operēt ar līdzekļiem, kuri ir nepieciešami konkrētās situācijās, maksājot tikai par konkrētu naudas summu, kas tiek paņemta, nevis par visu kredītu uzreiz. Lai arī tas var likties ļoti pievilcīgi un izdevīgi, jāatceras, ka aizņemties var tikai tik, cik vajag, kas šajā gadījumā dažkārt nenostrādā, jo apziņa, ka ir iespēja aizņemties vairāk, liek rīkoties par labu kredītlīnijas izmantošanai.

Bankas vēl piedāvā arī tādus risinājumus, kuri ļauj kredītlīniju piesaistīt kādam no realizējamajiem projektiem vai kādām konkrētām preču piegādēm. Šis veids paredz to, ka ir viens kopējais līgums un atsevišķi līgumi, kurus banka slēdz ar klientu katrā jaunā naudas pieprasījuma brīdī, piesaistot tos sākotnējam kredītlimitam. Un visbeidzot paliek vēl onkolā kredītlīnijas, kuras paredz pavisam interesantu modeli. Šis modelis ietver sevī kredīta summas palielināšanos, atkarībā no summas, kāda tiek dzēsta no kopējā kredītlimita. Piemēram, ja tiek paņemti 10 tūkstoši, bet atdoti 2, tad kopējais kredītlimits tiek palielināts uz 12 tūkstošiem. Pie nebanku kreditoriem šāds modelis nav iespējams, tie Jums ļaus izmantot sākotnēji noteikto limitu, nepalielinot to no atgrieztās naudas. Lai vai kā, šis pakalpojums ir lielisks veids, kā apiet atkārtotus kredīta pieteikumus un gaidīt kārtējo apstiprinājumu, pie tam, pieteikumi vienmēr tiek izskatīti kreditoru darba laikā, bet kredītlīnija ir pieejama vienmēr. Protams, te var gavilēt par to, ka naudu varēs dabūt tad, kad citos veidos to jau nevarēs saņemt, tomēr te ir jāuzmanās un jābūt apdomīgiem, lai nebūtu tā, ka šis kredīta veids tiek izmantota neapdomīgi, iztērējot to situācijā, kura ir ārpus kontroles.

Ja ne kredītlīnija, tad patēriņa kredīts internetā?

Ņemot vērā to, ka līdzīgu pakalpojumu praktiski nav un jebkurš cits kredīta veids nesīs arī savas neērtības, kuras atspoguļosies uz pieteikuma iesniegšanu un ātrumu, kādā tiksiet pie naudas, alternatīvu kā tādu nebūs. Vienīgais, ko vēl var izskatīt, ja ir vēlme aizņemties lielāku naudas summu, tas ir patēriņa kredīts internetā, kuram nebūs tādas privilēģijas, kā tas ir kredītlīnijai – naudu saņemsiet vienā reizē un maksāsiet komisijas maksu par visu summu, nevis tikai to, ko izmantosiet. Kā vēl viens no risinājumiem, kas ļauj aizņemties nelielas summas uz neilgu laiku un nemaksāt par to nekādu komisiju, ir bezmaksas kredīts, ko pirmajā reizē piešķir praktiski visas ātro kredītu kompānijas. Kredītlīnijai tādu ekstru nav, sākot ar pirmo aizdevumu, būs jāmaksā noteikta procentu likme. Praktiski katrs no kredīta veidiem ir piemērojams individuāli, jo jāņem vērā visi apstākļi, kas var ietekmēt gan procentu likmes, gan atmaksas termiņu. Vienīgais, kas visiem šiem nebanku kredīta veidiem ir nemainīgi kopīgs – tie neprasa nekādu ķīlu, pietiek vien ar bankas kontu un pieteikuma anketas aizpildīšanu. Viss ir patiešām vienkārši un atviegloti, taču zaudēt modrību un skaidro prātu šeit nevar, jo jebkurš aizdevums ir ļoti bīstams.

Ātrais kredīts vai kredītlīnija?

Kā jau minējām, tad šeit ir daudz kas kopīgs, tomēr ir viens būtisks moments, kurš var likt aizdomāties. Piemēram, ja ir vēlme aizņemties uz dažām dienām kādus 50 euro, tad labāk izmantot ātro kredītu tieši uz šo mazo termiņu, ņemot tikai šos 50 euro un ne centa vairāk. Vēl izdevīgāk būs, ja izmantosiet bezprocentu kredītu, kas ļaus ietaupīt uz aizdevuma komisijas maksājumiem. Šādā veidā Jūs sevi pasargāsiet no iespējas pagrābt vairāk kā vajag. Kad cilvēks piesakās kredītlīnijai, viņš īpaši nedomā par visām sekām, viņš domā, ka, jo vairāk jo labāk un nosaka sev stipri lielāku kredītlimitu par to, kas viņam ir nepieciešams. Šajā gadījumā rodas kārdinājums izmantot šos naudas līdzekļus pārgalvīgi vai sasteidzot notikumus. Visi zina sajūtu, kad tikko saņemtā alga, kura ir makā, ļauj vaļu dažādiem nepārdomātiem pirkumiem. Tieši tas pats ir ar kredītlīniju, kura līdzīgi kā maks, atgādina par naudu, kuru var notērēt. Diemžēl ir cilvēki, kuri uz šo arī uzķers un tērē vairāk, kā būtu nepieciešams. Esiet uzmanīgi un domājiet līdzi saviem tēriņiem, plānojiet savu budžetu tā, lai Jums nebūtu nepieciešamība ne pēc ātrajiem kredītiem, nedz arī pēc kredītlīnijas.