Patēriņa kredīti – izdevīgākaie ilgtermiņa aizdevumi

Patēriņa kredīti

Patēriņa kredīti jeb tā saucamie ilgtermiņa aizdevumi krasi atšķirās no ātrajiem kredītiem ar summu lielumu un termiņu, uz kuru var aizņemties. Ierasti šis pakalpojums ir sastopams bankās, bet pēdējā laikā ar vien vairāk ir sastopams arī pie nebanku kreditoriem, kuri cenšas paplašināt savu darbības lauku, piedāvājot saviem klientiem ar vien lielākas summas un ilgāku laika posmu. Ja vēlaties aizņemties nopietnāku aizdevumu, piemēram, mājas kapitālajam remontam vai piebūves celšanai, kas prasa ievērojamu naudas summu, tad rūpīgi jāizvērtē, cik izdevīgi būs aizņemties patēriņa kredītu pie nebanku kreditoriem, kādas priekšrocības būs, ja salīdzina ar banku piedāvātajiem ilgtermiņa aizdevumiem. Svarīgi ir nesteigties un apsvērt visus par un pret. Sākumam, paskatieties, kādus kredīta piedāvājumus nodrošina Jūsu banka, kādas tur ir procentu likmes un noteikumi. Ja bankā aizņemties nesanāk, tad atliek vien cerēt uz nebanku kreditoriem. Pie nebanku kreditoriem viss notiks ātri un vienkārši, tomēr jāsaprot, ka tam var būt dārga cena, kas var izpausties ne tikai procentos, bet arī lielajās soda naudās, ja nespēsiet laicīgi norēķināties par paņemto patēriņa kredītu.

Ņemot vērā, ka uz doto brīdi izdevīgākie patēriņa kredīti internetā ir pieejami pie nebanku kreditoriem, daudziem cilvēkiem rodas maldīgs priekšstats par patēriņa kredītiem kā tādiem. Daudzi izdara nepareizu izvēli, aizņemoties uz ļoti neizdevīgiem noteikumiem, piemēram, pērkot kādu sadzīvei nepieciešamo preci ar lielu pārmaksu kredīta procentos. Tas notiek tāpēc, ka netiek salīdzināti visi aizdevēju piedāvājumi – gan bankas, gan nebanku kreditoru, gan līzinga kompāniju piedāvājumi. Katrā no šiem aizdevuma veidiem ir dažādas procentu likmes un atmaksas termiņi, tāpēc ir skaidri jāsaprot, kur un kā aizņemties lielāku naudas summu. Protams, ja banka atsaka, tad nāksies izmantot nebanku kreditoru pakalpojumus, tomēr steigties nevajag, apsveriet arī iztikšanu bez kredīta. Nebanku kreditoru piedāvātās iespējas:

 • Aizņemties līdz 10000 € ar procentu likmi no 10%; līdz 25%;
 • Iespēju aizņemties no viena mēneša līdz 5 gadiem;
 • Saņemt patēriņa kredītu bez ķīlas un galvotāja;
 • Noformēt ilgtermiņa aizdevumu internetā;
 • Saņemt kredītu ilgtermiņam pret ķīlu;
 • Apvienot vairākus kredītus vienā lielā aizdevumā.

Kā saņemt patēriņa kredītu internetā?

Saņemt patēriņa kredītu internetā nav sarežģīti, varētu pat teikt, ka tas ir vienkāršāk par vienkāršo. Sākumā Jums vajag salīdzināt visus patēriņa kredītus mūsu salīdzināšanas tabulā. Nākamais solis būs – došanās uz izvēlētā kreditora mājas lapu, kur būs jāaizpilda pieteikuma anketa. Kad tas tiks izdarīts, atliks vien gaidīt, kad Jums paziņos par ilgtermiņa aizdevuma piešķiršanu vai arī atteikumu. Tas viss aizņems neilgu laiku, lai gan pie atsevišķiem aizdevējiem var ievilkties līdz pat nākamai dienai. Ļoti būtiski ir, lai Jums būtu laba kredītvēsture un pienācīgi ienākumi, jo kreditoram, kurš aizdos Jums lielu naudas summu, tas ir svarīgākais no priekšnoteikumiem. Protams, ir vēl virkne citu, kas var ietekmēt pakalpojuma pieejamību, bet galvenais būs vecuma ierobežojums, regulāri ienākumi un nokārtotas saistības ar citiem kreditoriem, ja, protams, tas nebūs gadījums, kad tiks apvienoti vairāki ātrie kredīti vienā patēriņa kredītā. Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc viss atkarīgs no kreditora piedāvājuma. Lai iepazītos ar precīzu piedāvājumu, kurš būs atbilstošs Jūsu konkrētajai situācijai, Jums jādodas uz izvēlētā patēriņa kredītu izsniedzēja mājas lapu.

Nozīmīgi par patēriņa kredītiem:

 • Ja summa un termiņš ir mazi, tad pirmajā reizē patēriņa aizdevumu var saņemt bez maksas.
 • Nebanku kreditorus uzrauga Patērētāju tiesību aizsardzības birojs jeb PTAC.
 • Jūs varat izmantot atteikuma tiesības – 14 dienu laikā atteikties no līguma.
 • Pievēršiet uzmanību GPL, jo patēriņa kredītiem tā ir ļoti būtiska.
 • Nebanku kreditoriem, kas izsniedz ilgtermiņa kredītus ir sava asociācija – LAFPA.
 • Jums ir iespēja apvienot vairākus mazos aizdevumus vienā maksājumā.
 • Bezatbildīga aizņemšanās var novest pie finansiālām grūtībām.

Vai patēriņa kredīts ir labāks par ātro kredītu?

Patiesībā jau neviens kredīts nav labs, ja uz to skatās kā kaut ko izdevīgu. Bet, ja salīdzina patēriņa kredītus ar īstermiņa aizdevumiem, tad ātrie kredīti tomēr piekāpjas ilgtermiņa aizdevumiem. Tas viss ir tāpēc, ka mazajiem kredītiem ir ļoti īss atmaksas termiņš un identiska pašizmaksa. Lai izsniegtu patēriņa kredītu ir nepieciešams operators, mājas lapa un serveris, kas nodrošinās visas sistēmas darbību, ir arī citas izmaksas, kuras šo pasākumu padara tik pat dārgu kā ātrie kredīti. Tomēr ir viena būtiska atšķirība, lielu aizdevumu parasti izsniedz ar mazākām procentu likmēm, pie tam, tas tiek atdot pa daļām, mazajiem kredītiem viss ir tieši pretēji, tāpēc var droši apgalvot, ka patēriņa aizdevums ir labāks kā ātrais kredīts. Protams, ir situācijas, kad nepieciešamas pavisam mazas summas, tāpēc aizņemties 50 euro uz 5 dienām būs derīgāk pie ātro kredītu izsniedzējiem, bet, ja runa ir par 200 euro uz dažiem mēnešiem, te svaru kauss būs par labu ilgtermiņa kredītiem. Lai vai kā, izvērtējiet visu kārtīgi, iespējams, var iztikt bez šiem pakalpojumiem, izmantojot pašu spēkus un iegūstot naudu, piemēram, ar papildus piepelnīšanos.