Populārākais cīņas sports – bokss

Bokss nenāk no Austrumiem, kā daudzas cīņas mākslas. Paši boksa pirmsākumi meklējami Āfrikā. Bokss ir dūru cīņa – divi pretinieki cīnās viens pret otru, izmantojot savas dūres.

Šis sporta veids ir attīstījies, un tas nav tāds, kāds tas bija pašos pirmsākumos. Iespējams, tas atšķiras diezgan būtiski. Bet visi sporta veidi laika gaitā attīstās un mainās.

Boksa popularitāte Latvijā un pasaulē

No visiem cīņas sporta veidiem tieši bokss pašlaik ir vispopulārākais visā pasaulē. Arī Latvijā tas ir tik populārs, jo Latvijā ir ļoti augsta ranga bokseris – Mairis Briedis. Liela daļa Latvijas rūpīgi seko un jūt līdzi visām viņa boksa cīņām.

Ja arī tu seko līdzi boksa cīņām vai vēl kādam citam sporta veidam, tad ieskaties vietnē https://kazinopasaule.lv/, kur varēsi atrast arī dažādus sporta totalizatorus, kur varēsi veikt likmes uz sev interesantajām sporta spēlēm un to iznākumiem. Tā ir lieliska izklaide un labs veids, kā nopelnīt nedaudz papildus naudu.

Slavenie bokseri

Slaveni bokseri, protams, ir ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, piemēram, Maiks Taisons vai Muhameds Ali. Tie ir sportisti, kuru vārdus zina cilvēki visā pasaule, pat tie, kuri par boksu vispār neinteresējas.

Bokss olimpisko spēļu sastāvā

Bokss ir sens sporta veids, tāpēc ir tikai loģiski, ka tas ir arī viens no pirmajiem sporta veidiem, kas ticis iekļauts olimpiskajās spēlēs. Olimpiskās spēles ir ļoti svarīgs notikums gan sportistiem, gan cilvēkiem visā pasaulē – ikviens labprāt gribētu iegūt sev kādu Olimpisko medaļu.

Vai bokss ir bīstams?

Bokss patiesībā ir diezgan bīstams sporta veids, jo lielākā daļa sitienu tiek veikti pa galvu. Neraugoties uz to, ka tiek izmantotas aizsargķiveres un cimdi, kas mīkstina sportistu sitienus, tāpat regulāri sitieni pa galvu nav diez ko veselīgi un patīkami. Bokseriem diezgan bieži rodas dažādas veselības problēmas tieši šī iemesla dēļ.

Austrumu cīņas ir boksa pretstats – tur nenotiek tāda brutāla kaušanās, kā boksā. Pirms boksā ieviesa ķiveres un cimdus, tas bija vēl vairāk traumējošs un nežēlīgāks sporta veids.

Kas ir bokss?

No malas izskatās, ka cilvēki vienkārši atnākuši un sit viens otru publikas priekšā. Patiesībā arī boksā ir noteikumi, kaut gan tie varētu šķist smieklīgi, ja salīdzinātu ar kādām klasiskām sporta spēlēm, kur jāiegūst vairāk punkti vai jāiemet bumba pretinieka pusē.

Bokss iedalās divās kategorijās – profesionālais un amatieru. Amatieri bokseri uzvar ar punktu skaitu, ko iegūst cīņas laikā, bet profesionālie bokseri pretinieku uzvar, ja cīņas laikā to nokautē.

Profesionālais bokss

Profesionālajā boksa mačā ir 12 raundi, katrs ir 3 minūtes ilgs. Uzvaru var gūt, ja pretinieku savaino tā, ka tas nevar turpināt cīņu vai tad, ja pretinieks nespēj piecelties 10 sekunžu laikā. Savukārt, ja abi bokseri iztur visus raundus, tad uzvar tas, kuram ir vairāk punktu – bet to izlemj tiesnesis.

Bokss dažreiz ir nežēlīgs un brutāls, bet tas ir pietiekami ienesīgs, lai cilvēkus motivētu ar to nodarboties. Pasaules līmeņa bokseri nopelna ļoti pieklājīgas naudas summas. Arī mūsu bokseris Mairis Briedis ir jau nopelnījis pāris miljonus.

Profesionālā sportā gan nauda parasti nav tas galvenais, kas motivē. Pats galvenais ir sportiskais gars un uzvaras garša. Tādai būtu jābūt katram profesionālam sportistam.